HELIX AMPLIFY 201 DIRECT

Kód: AC20110
Novinka Tip
Značka: Helix
6 390 Kč
Na centrálním skladu
Můžeme doručit do:
29.4.2025

Velmi kompaktní 1kanálový subwooferový zesilovač Helix s výhybkou a stabilitou 1 Ohm. Verze pro DSP procesor
1 x 250 W RMS / 4Ω 
1 x 450 W RMS / 2Ω 
1 x 750 W RMS / 1Ω 

Detailní informace

Detailní popis produktu

HELIX AMPLIFY – Síla. Jasnost. Účel.

Se sérií AMPLIFY HELIX redefinuje myšlenku moderního designu zesilovačů – reinterpretací klasických konceptů optikou dnešních audio požadavků. Namísto navrhování jednoho zesilovače, který zvládne vše, se zaměřujeme na specializované modely, z nichž každý je přizpůsoben pro konkrétní typ aplikace. Tato jasná filozofie zajišťuje, že každá varianta poskytuje přesně to, co je potřeba – a nic, co ne.

Řada 2 znamená vstup do platformy AMPLIFY – a tvoří její technické a tonální jádro. Tyto kompaktní zesilovače třídy D kombinují vysoký výkon, plně přemostitelnou vícekanálovou architekturu a vynikající účinnost s bezproblémovou integrací v reálném světě. Brilantní a přesné výšky, kontrolované středy a pevné, silné basy – řada 2 přináší každou nuanci přirozeného, ​​silného zvuku a překonává očekávání své třídy v kvalitě i výstupu. Ať už jako DIRECT, X-OVER nebo DSP varianta (přichází v létě 2025): od flexibilních 6kanálových nastavení pro aplikace s plným rozsahem až po specializované mono powerhouse pro subwoofery – řada 2 nabízí řešení na míru pro každou konfiguraci.

AMPLIFY 201 – Specialista pro subwooferu

Nekompromisní basový výkon v kompaktním formátu: Monoblokové zesilovače AMPLIFY 201 jsou speciálně navrženy pro upgrade subwooferu a poskytují silný výstup s vynikající kontrolou – ideální pro hluboké, dynamické basy s maximální přesností. S výkonem až 750 W RMS při 1 Ohm, nastavitelnými subsonickými a dolními propustmi a fázovým řízením ve verzi X-OVER – nebo nekompromisní signálovou cestou u modelu DIRECT – spolu s jejich kompaktním půdorysem jsou zesilovače AMPLIFY 201 perfektní volbou pro cílené upgrady subwooferů v moderních zvukových systémech.

Zvuk a výkon 

AMPLIFY 2-Series je více než jen řada řešení specifických pro aplikaci – je to jasný závazek k velmi specifickému poslání: překonat očekávání v každé z těchto aplikací – jak v kvalitě zvuku, tak v dodávce výkonu. Všechny zesilovače v této řadě nabízejí brilantní zvukový výkon, minimální zkreslení a vynikající poměr signálu k šumu – v kombinaci s plně přemostitelnými vícekanálovými výstupy pro maximální výkon a flexibilitu instalace. Výsledek: řada, která se nedefinuje svou třídou, ale nastavuje v ní nová měřítka – díky čemuž je AMPLIFY první volbou pro ty, kteří hledají výkon zaměřený na aplikace bez kompromisů.

AMPLIFY DIRECT – Vyrobeno pro externí DSP

Modely DIRECT se svými vstupy DirectDSP jsou určeny pro použití v audio systémech založených na DSP, které vyžadují čisté, účinné a transparentní zesílení. Zejména díky zaměření na základní ovládací prvky a základní komponenty je zajištěn bezchybný provoz. Odstraněním konvenčního vstupního filtrování zajišťují nekompromisní integritu signálu a maximální čistotu v celé signálové cestě. Vysoce kvalitní stupeň zesílení a clipping LED umožňují přesné nastavení úrovně, zatímco minimalistická vstupní architektura udržuje šum a zkreslení na absolutním minimu. Praktický stereo/mono přepínač pro každý stereo vstup také umožňuje přemostěné ovládání pouze jedním RCA signálem – eliminuje potřebu externích Y-adaptérů.

Forma následuje výkon

Design HELIX AMPLIFY 2-Series spojuje moderní funkčnost s rafinovanou technickou estetikou. Jeho kompaktní rozměry umožňují flexibilní instalaci i ve stísněných prostorech. Odnímatelný horní kryt skrývá všechna připojení a ovládací prvky, nabízí dodatečnou ochranu a také čistý a efektivní vzhled, který zdůrazňuje vysoce kvalitní charakter zesilovače. Matné povrchy, ostré kontury a minimalistický designový jazyk vytvářejí elegantní, exkluzivní vzhled, který se bez problémů integruje do každého moderního interiéru vozu.

Vlastnosti

  • Vysoce účinný subwooferový zesilovač s vysokým výstupním výkonem až 750 W RMS @ 1 Ohm – perfektní pro všechny 2 x 2 Ohmové subwoofery zapojené paralelně
  • Navrženo pro HELIX DSP – DirectDSP vstup dokonale vyladěný pro maximální kvalitu signálu a výkon
  • Clipping LED pro snadné a rychlé nastavení zisku
  • Velmi kompaktní design pro prostorově úspornou instalaci
  • Možnost start-stop až do 6V napájecího napětí pro nepřerušovaný výkon
  • Pokročilá koncepce třídy D pro vysokou účinnost a nízký odvod tepla
Downloads

 Specifikace:

Kód produktu : AC20110
Výkon RMS ≤ 1 % THD+N @ 14,4 V
Výkon RMS/MAX ve 4 Ω : 1 x 250 / 500 Watts
Výkon RMS/MAX ve 2 Ω : 1 x 450 / 900 Watts
Výkon RMS/MAX v 1 Ω : 1 x 750* / 1,500 Watts
Technologie zesilovače : Class D
Vstupy :


2 x RCA / Cinch
1 x Remote In

Vstupní citlivost :


0,5 - 8 voltů

Vstupní impedance RCA / Cinch : 8 kΩ
Výstupy :


1 x výstupy na reproduktory

Výstupní napětí RCA / Cinch : -
Frekvenční rozsah : 10 Hz - 250 Hz
Bassboost : -
Highpass : -
Lowpass: -
Bandpass : -
Subsonic:

-

Fáze : -
Strmost highpass / lowpass : -
Strmost subsonic / lowpass : -
Zkreslení (THD @ 100 Hz, 1 W na 4 Ohmy) : < 0,003 %
Analogový vstup poměr signál/ šum : 114 dB (A-weighted)
Tlumící faktor (Damping faktor) : 200
Provozní napětí : 10,5 - 16 V (max. 5 sek.pokles až 6 V)
Odběr v nečinnosti : 1100 mA
Pojistka : 2 x 30 A Mini-pojistka (APS)
Rozsah provozních teplot: -40 °C až +70 °C
Další funkce :


Možnost Start-Stop, Clipping LED, DirectDSP vstupy

Rozměry (V x Š x H) : 40 x 248 x 114 mm
Značka / výrobce : Helix

 

Obsah balení:
1 x zesilovač HELIX AMPLIFY 201 DIRECT
2 x imbusový klíč
1 x propojovací kabel
2 x pojistka

Doplňkové parametry

Kategorie: 1 kanálové | Mono zesilovače
Záruka: 24 měsíců
EAN: 4057204316181
Počet Kanálů: 1 kanálové | Mono
S DSP procesorem: NE
Výkon subwooferového kanálu: 750 W
Výkon W RMS/kanál @1Ω: 750 W
Výkon W RMS/kanál @2Ω: 450 W
Výkon W RMS/kanál @4Ω: 250 W
RCA vstupy: 1
High-Level vstupy: ANO
RCA výstupy: NE
Maximální vstupní citlivost (V): 8 V
Délka: 248 mm
Šířka: 115 mm
Výška: 39 mm
Operační napětí: 12 V
Třída: Digitální

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Německá značka Helix spadá do portfolia rodinné firmy Audiotec-Fischer. S tradicí již téměř 30 let je jednou ze špiček v audio průmyslu a to hlavně ve vývoji DSP procesorů. Komponenty HELIX Car Audio kombinují dokonalý požitek z hudby a skvělý zvukový zážitek s poměrem cena / výkon, který národní a mezinárodní tisk označil za senzační.

Značku jsme začali zastupovat na plno v roce 2018 a její nové produkty si nás okamžitě získaly.